پردیس Grenfell که در Corner Brook واقع در کرانه غربی و چشم نواز جزیره قرار گرفته، دانشکده های هنرهای زیبا و علوم زیست محیطی را در خود جای می دهد. در این پردیس کوچک اما شگفت انگیز دانشگاه مموریال، هنرمندان و دانشجویان هنرهای زیبا از چشم انداز خیره کننده و فرهنگ غنی منطقه الهام می گیرند و محققان و دانشجویان علوم پایه و علوم زیست محیطی نیز برای حفاظت از شگفتی های طبیعت این منطقه تلاش می کنند.

پردیس Grenfell که قبلا کالج Sir Wilfred Grenfell نام داشته است، یک پردیس دانشگاه مموریال نیوفاندلند است که بیش از ۱۳۰۰ دانشجو در برنامه های تحصیلی در حوزه هایی همچون هنر، آموزش، هنرهای زیبا، علوم پایه و منابع طبیعی در آن مشغول به تحصیل می باشند.

این پردیس محیطی امن و صمیمانه همراه با توجه شخصی از سوی اساتید تراز اول و کارکنان دانشگاه فراهم می نماید. به لطف بودجه های دریافتی از دولت ایالتی، برنامه های تحصیلی در این پردیس با نرخ های شهریه بسیار رقابتی نسبت به تمامی دانشگاه های کانادایی ارائه می شود.

این پردیس نقش مهمی در توسعه برنامه های هنر و علوم پایه دانشگاه مموریال داشته است که شامل آزمایشگاه های علوم پایه، آزمایشگاه های رسانه های دیجیتال و رصدخانه می گردد. پردیس Grenfell از پنج ساختمان دانشگاهی شامل ساختمان علوم پایه، ساختمان هنرهای زیبا، ساختمان کتابخانه و رایانش، مرکز جنگلداری و سالن Monaghan تشکیل می شود

چرا این پردیس؟

رصدخانه پردیس

توسعه ساختمان علوم پایه شامل رصدخانه پردیس نیز می شود که تنها تلسکوپ حرفه ای در کل ایالت نیوفاندلند و لابرادور می باشد. این رصدخانه به طور منظم با ارائه های جذاب و شب های رصد آسمان به روی عموم باز می باشد. این تسهیلات همچنین در برنامه های آموزشی و پژوهشی دانشکده فیزیک دانشگاه مشارکت و پشتیبانی دارد.

مرکز تحقیقات سالخوردگان

مرکز تحقیقات سالخوردگان فضا و تجهیزات لازم برای انجام تحقیقات و مصاحبه و نشست های علمی در این حوزه را فراهم می نماید. این مرکز در پاسخ به نیاز ایالت نیوفاندلند برای وجود چنین امکاناتی جهت رسیدگی به مشکل جمعیت به سرعت در حال سالخوردگی ایالت ایجاد شد.

تسهیلات پژوهشی اکو سیستم

تسهیلات پژوهشی اکوسیستم در مرکز جنگلداری پردیس Grenfell واقع شده است. این مجموعه به منظور ترویج اولویت های پژوهشی دانشگاه و بخش خصوصی در حوزه جنگلداری، کشاورزی و محیط زیست تاسیس شده است. همچنین این مجموعه از فعالیت های پزوهشی در مقطع کارشناسی ارشد حمایت می نماید.

فعالیت های دانشجویی

انجمن دانشجویی Grenfell مرکز دانشجویی را اداره می کند که دفاتر مختلف انجمن، سالن غذاخوری و باشگاه دانشجویی را در خود جای می دهد. این باشگاه هر هفته میزان رویدادهای مختلف تفریحی و فوق برنامه می باشد. و در روزهای جمعه برخی از بهترین گروه های موسیقی منطقه آتلانتیک در مرکز دانشجویی برنامه اجرا می کنند.

سیاست های زیست محیطی

موسسه سیاست های زیست محیطی همگام با برنامه کارشناسی ارشد سیاست های زیست محیطی ارائه شده در این پردیس تاسیس شد. این مرکز در تحقیقات، تدریس و مشارکت عمومی در حوزه خط مشی های محیط زیست فعالیت دارد.

فعالیت های ورزشی

ورزش های بسیار متنوع به اضافه برنامه ایروبیک در پردیس Grenfell  قابل استفاده می باشند. امکانات پردیس شامل یک سالن ورزشی و استخر می باشد. همچنین مراکز شهری نزدیک پردیس شامل زمین های اسکواش، مرکز بدنسازی و دو سالن هاکی روی یخ می شود. یک پارک اسکی در فضای باز نیز در فاصله چند دقیقه ای پردیس قرار دارد.

مشارکت بین المللی

دانشگاه مموریال فرصت های بسیاری برای تحصیل در محیطهای بین المللی ارائه می کند. در واقع، دانشگاه مموریال دارای پردیسی در هارلوی انگلستان نیز می باشد که فاصله چندانی با لندن ندارد. برخی از برنامه های ارائه شده در پردیس Grenfell امکان حضور در پردیس انگلستان برای ادامه تحصیل و بهره مندی از فرصت های پژوهشی و اجرایی در این کشور اروپایی را فراهم نماید. همچنین دانشجویانی که در دوره زبان فرانسه دانشگاه تحصیل می کنند می توانند در برنامه های ویژه دانشگاه که در جزیره های فرانسه زبان St. Pierre et Miquelon واقع در ساحل جنوبی نیوفاندلند شرکت کنند. 

برنامه ریزی حرفه ای

خدمات توسعه حرفه ای ارائه شده در پردیس Grenfell در توسعه یک برنامه شغلی به دانشجویان کمک می کند. مشاوران این مرکز با استفاده از مهارتها، منابع و روابط خود دانشجویان را در دستیابی به اهداف عالی یاری می نمایند. دانشجویان می توانند بخشی از برنامه ACCESS باشند که آنها را به یک متخصص در حوزه مد علاقه شان متصل کرده تا از فرصت های داوطلبانه توسعه حرفه ای بهره مند شوند. همچنین بیش از ۶۰۰ موقعیت شغلی دانشجویی در این مرکز ارائه می شود که بسیاری از آنها در کسب مهارتهای حرفه ای خاص به دانشجویان کمک می کند.

فعالیت های فرهنگی

Grenfell یک نیروی فرهنگی مهم در شهر Corner Brook می باشد که ناشی از دو برنامه مطرح این پردیس در حوزه های هنرهای بصری و تئاتر می باشد. ساختمان هنرهای زیبای پردیس شامل یک سالن تئاتر با ظرفیت ۲۲۵ نفر و همچنین یک گالری هنری با گستره وسیعی از نمایشگاه ها می باشد. شهر Corner Brook دارای گالری ها، کافی شاپ ها، رستوران ها و کافه های بسیار و همچنین مرکز هنر و فرهنگ Corner Brook می باشد که تنها دو دقیقه با پردیس فاصله دارد. این مرکز منطقه اصلی تئاتر شهر Corner Brook می است که چهره های برتر حوزه تئاتر و موسیقی کانادا و جهان را به شهر می آورد.

به طبیعت علاقه دارید؟

به این پردیس بیایید!

بهار
تابستان
زمستان
پاییز

امکانات پردیس؟

این تصاویر را ببینید!

دانشکده های دانشگاه مموریال

داروسازی

دانشگاه مموریال عملی ترین برنامه آموزش داروسازی کانادا را ارائه می کند. تئوری پیشرفته را دریک محیط فردی و صمیمی یاد بگیرید!دانشکده داروسازی در مرکز علوم درمانی دانشگاه مموریال و در مجاورت دانشکده پزشکی، دانشکده پرستاری، یک بیمارستان عمومی، یک مرکز درمان سرطان و یک مرکز توانبخشی و سلامت کودکان قرار گرفته است. این محیط در بین تمامی برنامه های آموزش داروسازی در کل کانادا منحصربفرد می باشد.

پرستاری

پرستاری یکی از چالش انگیزترین و پرتقاضاترین حرفه های جهان امروز است و پرستاران نقشی حیاتی در نظام درمانی ما ایفا می کنند. آنها برای ترویج بهداشت و جلوگیری از بیماری در محیط های متنوعی فعالیت می کنند. اساتید دانشکده پرستاری دانشگاه مموریال به عنوان مدرسان زبده این حوزه از تخصص و دانش کافی برای هدایت توسعه و پرورش نسل های بعدی پرستاران و رهبران پرستاری جهان تلاش می کنند. پرستاران نقشی حیاتی در نظام درمانی ما ایفا می کنند.

حرکت شناسی انسانی

دانشکده حرکت شناسی انسانی یک محیط دانشکده ای کوچک با مزایای یک دانشگاه بزرگتر را ارائه می کند.این دانشکده به رویکرد تجربی و دانشجو-محور خود به آموزش می بالد. به بیان دیگر، دانشجویان نه فقط در کلاس بلکه در هر جای دیگری خواهند آموخت! در دانشکده حرکت شناسی دانشگاه مموریال، رویاهای بزرگی ترسیم می شوند! چشم انداز این دانشکده آن است که دانشجویان را به رهبران فعالیت های جسمانی و سلامت با هدف پیشبرد دانش و منافع برای مردم و اجتماع تبدیل نماید.