درباره پردیس دانشگاه مموریال در انگلستان

Harlow Campus

پردیس هارلو کوچکترین و پردیس بین المللی دانشگاه مموریال است که دانشگاه مموریال را به یکی از دو دانشگاه کانادا با ردپایی در آموزش عالی انگلستان تبدیل می کند. این پردیس مورد استفاده دانشکده های حرفه ای و همچنین دپارتمان های دانشگاهی مموریال است تا برنامه های آموزشی جهانی ارائه کنند و به عنوان پایگاهی برای استقرار اساتید و دانشجویان تحصیلات تکمیلی علاقمند به پژوهش یا ادامه تحصیل در بریتانیا عمل می نماید.

پردیس هارلو در سال ۱۹۶۹ میلادی درهای خود را به روی اساتید دانشگاه مموریال و دانشجویان کالج محلی هارلو باز کرد. نخستین دانشجویان دانشگاه مموریال در رشته مددکاری اجتماعی بودند که در پاییز ۱۹۷۰ از امکانات این پردیس استفاده کردند. از آن زمان تاکنون پردیس هارلو دانشجویان بسیاری از دانشگاه مموریال – به ویژه در رشته های علوم تربیتی و آموزش، علوم پایه، هنرهای بصری، تئاتر و کسب و کار را در خود پرورش داده و میزان کارآموزان رشته هایی همچون داروسازی، مددکاری اجتماعی، تجارت، فنی مهندسی و علوم کامپیوتر نیز بوده است.

چرا این پردیس؟

تحصیل در دو قاره

پردیس هارلوی دانشگاه مموریال در شهر تاریخی و شگفت انگیز Old Harlow واقع در منطقه Essex انگلستان قرار دارد. این پردیس یک مرکز Study Abroad برای دانشجویان دانشگاه مموریال است و تجربیات یادگیری تخصصی و برنامه ریزی آموزش عالی را عرضه می کند. دانشجویان دانشگاه مموریال می توانند بخشی از تحصیل خود را بسته به ظرفیت و تصمیم دانشکده محل تحصیل در انگلستان و پریس هارلو بگذارنند.

دانشجویان دانشگاه مموریال – به ویژه رشته های هنری- حین تحصیل در پردیس Grenfell می توانند در دوره ای در پردیس هارلو و در انگلستان تحصیل کنند. دانشجویان رشته تئاتر یک ترم از دوره تحصیل خود را در این پردیس کوچک گذرانده و از فرصت تحصیل تحت نظر متخصصان تئاتر بریتانیایی بهره مند شده و می توانند از موزه ها و گالری های مشهور بریتانیا دیدن کرده و در سرتاسر اروپا سفر کنند.

شهر Harlow

در فاصله دو دقیقه ای از پردیس دانشگاه مموریال، شهر Harlow با رستوران های متعدد، بانک ها، ادارات پست، فروشگاه ها و داروخانه و چندین کافه انگلیسی در دسترس دانشجویان می باشد. شهر Harlow  که مابین شهرهای بین المللی لندن و کمبریج واقع شده است، از مسیرهای جاده ای و ریلی با هر دو شهر ارتباط نزدیکی دارد و به راحتی از آنها قابل دسترسی است.شهر Harlow در غرب منطقه  Essex انگلستان واقع شده و دارای مرز با Hetfordshaire و لندن می باشد. این شهر مساحت قابل توجهی از ارضای کرانه جنوبی Stort Valley را اشغال کرده است. شهر Harlow دارای اقتصاد تجاری و تفریحی خاص خود می باشد.فضاهای سبز یکی از ویژگی های بارز شهر Harlow است که بیش از یک سوم منطقه را پوشش می دهد. ورزشهای محبوب در این شهر شامل کریکت، فوتبال و راگبی می شود. مجسمه سازی و آثار هنری این رشته در جای جای شهر Harlow به چشم می خورند.

امکانات

این پردیس از گروهی از ساختمان های مربوط به قرن نوزدهم میلادی تشکیل شده و دارای ساختمان های اداری و همچنین خوابگاه دانشجویی می باشد. پردیس هارلو جایگاه ویژه ای در برنامه بین المللی سازی دانشگاه مموریال دارد که هدفش ارائه یک آموزش متمایز و آماده سازی فارغ التحصیلان برای پیوستن به نیروی کار جهانی می باشد.

ساختمان اصلی پردیس The Maltings نام دارد که روزگاری برای فراوری غلات به کار برده می شد و اکنون دفاتر اداری و همچنین اسکان پردیس را در خود جای می دهد. پردیس هارلو شامل سالن غذاخوری، کتابخانه، سایت کامپیوتر، سالن مشترک و لباسشویی و همچنین اتاق سخنرانی می باشد.

بین المللی سازی این پردیس:

پردیس Harlow نقش ویژه ای در برنامه بین المللی سازی دانشگاه مموریال ایفا می کند و هدف آن ارائه آموزشی برجسته و آماده سازی فارغ التحصیلان برای پیوستن به نیروی کار جهانی می باشد.

دانشکده های مموریال

داروسازی

دانشگاه مموریال عملی ترین برنامه آموزش داروسازی کانادا را ارائه می کند. تئوری پیشرفته را دریک محیط فردی و صمیمی یاد بگیرید!دانشکده داروسازی در مرکز علوم درمانی دانشگاه مموریال و در مجاورت دانشکده پزشکی، دانشکده پرستاری، یک بیمارستان عمومی، یک مرکز درمان سرطان و یک مرکز توانبخشی و سلامت کودکان قرار گرفته است. این محیط در بین تمامی برنامه های آموزش داروسازی در کل کانادا منحصربفرد می باشد.

پرستاری

پرستاری یکی از چالش انگیزترین و پرتقاضاترین حرفه های جهان امروز است و پرستاران نقشی حیاتی در نظام درمانی ما ایفا می کنند. آنها برای ترویج بهداشت و جلوگیری از بیماری در محیط های متنوعی فعالیت می کنند. اساتید دانشکده پرستاری دانشگاه مموریال به عنوان مدرسان زبده این حوزه از تخصص و دانش کافی برای هدایت توسعه و پرورش نسل های بعدی پرستاران و رهبران پرستاری جهان تلاش می کنند. پرستاران نقشی حیاتی در نظام درمانی ما ایفا می کنند.

حرکت شناسی انسانی

دانشکده حرکت شناسی انسانی یک محیط دانشکده ای کوچک با مزایای یک دانشگاه بزرگتر را ارائه می کند.این دانشکده به رویکرد تجربی و دانشجو-محور خود به آموزش می بالد. به بیان دیگر، دانشجویان نه فقط در کلاس بلکه در هر جای دیگری خواهند آموخت! در دانشکده حرکت شناسی دانشگاه مموریال، رویاهای بزرگی ترسیم می شوند! چشم انداز این دانشکده آن است که دانشجویان را به رهبران فعالیت های جسمانی و سلامت با هدف پیشبرد دانش و منافع برای مردم و اجتماع تبدیل نماید.