موسسه علوم شیلات و دریایی دانشگاه مموریال که به اختصار موسسه مموریال نامیده می شود، در سال ۱۹۶۴ میلادی تاسیس شده و یک پلی تکنیک متمرکز بر علوم دریا و اقیانوس واقع در St. John`s است که تحت نظارت دانشگاه مموریال نیوفاندلند فعالیت می نماید.

موسسه علوم دریایی که در شهر St. John و در کرانه اقیانوس آتلانتیک قرار دارد، مرکز آموزشی تحقیقات کاربردی پیشرو در کانادا و جهان در حوزه شیلات و علوم دریایی محسوب می شود و همچنین یکی از بزرگترین امکانات آموزشی و تحقیقات کاربردی دریایی در جهان می باشد. دانشجویان می توانند از بین برنامه های آموزشی متعدد متمرکز بر صنعت در مقاطع کارشناسی ارشد و همچنین گواهینامه انتخاب کنند.

موسسه علوم دریایی یک پردیس مشهور دانشگاه مموریال نیوفاندلند است که امکانات تراز اول جهانی را با برنامه های آموزی قوی و اساتید نخبه و فرهیخته ترکیب می کند تا چشم انداز خوب بهعنوان یک موسسه علوم دریایی جهانی را تحقق بخشیده و شهرت بین المللی خود در عرصه تعالی اقیانوسی را به پیش براند. شهرت موسسه علوم دریایی مدیون سه دانشکده و هفت مرکز تحقیقات کاربردی و آموزش صنعتی است که تدریس و یادگیری، پژوهش و فعالیت های خلاقانه را با نیازها و فرصت های پیش روی دانشجویان، فارغ التحصیلان و شرکای صنعتی مرتبط می سازد.

چرا این پردیس؟

برنامه های آموزشی

موسسه علوم دریایی جامع ترین مرکز آموزشی، تحقیقات کاربردی و پشتیبانی صنعتی برای صنایع دریایی کانادا محسوب می شود. این موسسه بیش از ۲۰ برنامه صنعت-محور از گواهینامه های فنی تا مدارک کارشناسی ارشد ارائه می کند. علاوه بر برنامه های مقاطع کارشناسی و تحصیلات تکمیلی، موسسه علوم دریایی دوره های دیپلم پیشرفته، دیپلم فنی و گواهینامه های فنی نیز عرضه می کند.

پژوهش و نوآوری

محققان و پرسنل فنی پیشروی این موسسه رویکردی منطقی و فرهنگی نتیجه گرا را برای ارائه راهکارهای نوآورانه و صنعت محور به کار می بندند. تحقیقات موسسه علوم دریایی کاربردی، عملی و دست اول است. این موسسه به حل مسائل از طریق علم، فناوری و نوآوری در مقیاسی جهانی تمرکز دارد. اساتید و کارکنان موسسه پرورش دهنده موفقیت دانشجویان و فارغ التحصیلان هستند و از رشد و توسعه برنامه های آموزشی موسسه اطمینان حاصل می کنند.

پژوهش و نوآوری

تشکیلات پژوهشی موسسه از زمان آغاز به کار تاکنون تکامل عظیمی را تجربه نموده اما تمرکز موسسه بر پژوهش با تاثیرات بلندمدت همچنان پابرجا باقی مانده است. امروزه تیم های محققان تراز اول، کارکنان فنی، کارکنان پشتیبانی و دانشجویان تحصیلات تکمیلی از زیرساخت های کلاس جهانی موسسه علوم دریایی برای پاسخ به سوالات مهم محلی، ملی و بین المللی در حوزه های شیلات، عملیات دریایی، ایمنی اقیانوسی و فناوری های اقیانوسی استفاده می نمایند.

همکاری با صنعت

موسسه علوم دریایی پیشروی نوآوری و همکاری در صنایع اقیانوسی است. با ده مرکز تخصصی و مدرسان و محققان تراز اول، موسسه علوم دریایی دارای امکانات، تخصص و قابلیت هایی برای پاسخ به هر چالش قابل تصور می باشد.موسسه علوم دریایی فرصتهایی در افق جهانی را شناسایی نموده و منابع، افراد و دانش خود را برای پیشرفت و تحقق فرصتهای موجود به کار می بندد.  موسسه علوم دریایی راهکارهای مختلفی برای صنایع ارائه می کند، از جمله: دوره های آموزشی صنعتی، دوره های سفارشی، تخصص پژوهشی کاربردی، مراکز آموزش و پژوهش تخصصی، خدمات حرفه ای و کاریابی، کتابخانه بارت که بزرگترین مجموعه کتابهای علوم دریایی کاناداست و خدمات کنفرانس و غذاخوری.

یادگیری و تدریس

در موسسه علوم دریایی، دانشجویان از یک محیط یادگیری بهره می شوند که در آن اندازه کلاسها کوچک و تدریس عملی یک شیوه زندگی است و شهریه های بسیار رقابتی و مقرون به صرفه دسترسی به آموزش در کلاس جهانی را برای دانشجویان شایسته در دسترس می سازد.

موسسه علوم دریایی از لحاظ آکادمیک در سه ساختار اصلی سازماندهی می شود که شامل دانشکده شیلات، دانشکده مطالعات دریایی و دانشکده فناوری های دریایی می گردد.

انجمن دانشجویی

انجمن دانشجویی موسسه علوم دریایی که به اختصار MISU نیز نامیده می شود، یک فدراسیون دانشجویی کانادایی مطرح می باشد. برخی از خدمات ارائه شده در این انجمن شامل بیمه درمانی و دندانپزشکی، تدریس خصوصی و عضویت در باشگاه های مختلف می شود.

رویداد های دانشجویی

هر جمعه، انجمن دانشجویی MISU میزان یک سری رویدادهای اجتماعی با تمرکز بر علوم دریایی است که با فعالیت ها و برنامه های تفریحی فرهنگی در هم تنیده می شود

عاشق گل هستین؟

پردیس ما گل های خوبی دارد!

عاشق عکاسی هستید؟

اینجا خوراک عکاس هاست!

دانشکده های مموریال

فنی مهندسی

دانشکده فنی مهندسی و علوم کاربردی دانشگاه مموریال یکی از برترین برنامه های آموزش مهندسی دریا و معماری کشتی در امریکای شمالی و تنها برنامه آموزشی همراه با کارآموزی در این حوزه در جهان را ارائه می کند. بعلاوه مموریال یکی از نخستین دانشگاه های کانادایی است که برنامه آموزشی مهنسدی فرایند را عرضه می کند.

علوم دریایی

موسسه علوم دریایی نیز که مرکز پیشروی کانادا در حوزه آموزش علوم شیلات و دریایی کانادا و یکی از بزرگترین مجموعه های آموزشی حوزه دریایی در جهان می باشد .جامعه فارغ التحصیلان دانشکده علوم پایه که بیش از ۱۲ هزار نفر عضو دارد، از کاوندگان علم تشکیل می شود که در صنایع علم محور در سرتاسر جهان مورد تقاضا هستند.

پزشکی

دانشکده علوم پزشکی دانشگاه مموریال شامل گروه پزشکی، برنامه های آموزش رزیدنسی و سایر برنامه های پژوهشی منجر به مدارک کارشناسی ارشد یا MD-PhD در حوزه های بهداشت جامعه، اپیدمیولوژی بالینی و مطالعات آموزش حرفه ای بهداشت می شود.فارغ التحصیلان پزشکی از جمله پرتقاضاترین پزشکان درکانادا و امریکا محسوب می شوند