افتخارات دانشگاه مموریال نیوفاندلند

دانشکده های دانشگاه مموریال مفتخر به دریافت جوایز و افتخارات متعددی به دلیل مشارکتهای مهم خود در جامعه شده اند. جایزه الهام بخش شمالگان، جوایز تاثیرگذاری SSHRC (از جمله مدال طلا)، جایزه نوآوری فرماندار (در سالهای ۲۰۱۸ و ۲۰۱۹) و جایزه راهکارهای آب و هوایی سازمان ملل متحد تنها چند مورد از جوایز و افتخارات ملی و بین المللی است که جایگاه مموریال بعنوان یک دانشگاه تحقیقاتی جهانی را اثبات می کند.

افتخارات و جوایز ورزشی

غیر از فعالیت های پژوهشی، دانشجویان دانشگاه مموریال به افتخارات بسیاری در حوزه ورزش و تربیت بدنی نیز دست یافته اند، به ويژه در ورزش بسکتبال که  تیم دانشگاه -سی هاکس (Sea-Hawks)- توانسته افتخارات ملی و بین المللی بسیاری را کسب کند. فوتبال، شنا، والیبال، کشتی و دو و میدانی از جمله سایر ورزش های پرطرفدار و پرافتخار دانشگاه مموریال هستند.

افتخارات کارآفرینی

دانشجویان مموریال دارای تاریخچه ای طولانی مدت در رقابت های کارآفرینی ملی و بین المللی بوده اند. دانشگاه مموریال در نه سال از ۱۰ سال اخیر موفق به کسب عنوان قهرمانی ملی در رقابت های سالانه Enactus شده است: یک سازمان بین المللی غیرانتفاعی که کارآفرینی دانشجویی را ترویج می دهد. همچنین مموریال توانسته دو بار جایزه ورلد کاپ سازمان Enactus شود.

بسیاری از افراد وابسته به دانشگاه مموریال در سطح ملی و بین المللی شهرت دارند، از جمله:

نفر
بورسیه جامعه سلطنتی کانادا
نفر
دارنده کرسی های تحقیقاتی کانادا
نفر
بورسیه آکادمی مهندسی کانادا
0 نفر
بورسیه آکادمی علوم پزشکی کانادا
با بیش از ۹۰ هزار فارغ التحصیل فعال در سرتاسر جهان، تاثیر اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی دانشگاه مموریال گستره جغرافیایی وسیعی را پوشش می دهد. فارغ التحصیلان مموریال علاوه بر تولید ثروت و رونق در سطح ملی و بین المللی، با افتخار مسئولیت مشاوره و هدایت دانشجویان جدید را می پذیرند تا آنان نیز به رهبران آینده تبدیل شوند. در میان فارغ التحصیلان مموریال مدیران برترین شرکت های جهان (Fortune 500)، موسیقیدان های برنده جوایز معتبری همچون Juno، رئیس پیشین ستاد دفاع کانادا، یک قاضی دادگاه عالی، برندگان مدال های طلای المپیک و نویسندگان برجسته به چشم می خورند

Memorial university

گالری افتخارات مموریال