دانشکده داروسازی

دانشگاه مموریال عملی ترین برنامه آموزش داروسازی کانادا را ارائه می کند. تئوری پیشرفته را دریک محیط فردی و صمیمی یاد بگیرید!

دانشکده داروسازی در مرکز علوم درمانی دانشگاه مموریال و در مجاورت دانشکده پزشکی، دانشکده پرستاری، یک بیمارستان عمومی، یک مرکز درمان سرطان و یک مرکز توانبخشی و سلامت کودکان قرار گرفته است. این محیط در بین تمامی برنامه های آموزش داروسازی در کل کانادا منحصربفرد می باشد.

دانشکده داروسازی دانشگاه مموریال به دلیل سطح تعالی در آموزش حرفه بالینی، یادگیری تجربی و تئوری های غنی به خود می بالد که برنامه های آموزشی ارائه شده در این دانشکده را دارای شهرت جهانی ساخته است.

برنامه های تحصیلی کارشناسی

برنامه کارشناسی داروسازی به منظور آماده سازی دانشجویان برای حرفه هایی عمدتا در محیط های اجتماعی و بیمارستانی و همچنین صنعت داروسازی، سازمانهای داروسازی، مراکز تحقیقات علوم درمانی، دولت و محیط های آموزشی طراحی شده است.

پس از اتمام موفقیت آمیز آزمون های ملی، فارغ التحصیلان این برنامه می توانند برای اخذ مجوز کار به عنوان داروساز در ایالت نیوفاندلند و لابرادور و سایر ایالات کانادا اقدام کنند.

دانشجویان داروسازی در طی دوران تحصیل خود در برنامه تجربیات عملی ساختارمند(SPE) شرکت می کنند که هدف آن واداشتن دانشجویان به مشاهده و کاربرد مهارتهای ضروری برای حرفه داروسازی است. این برنامه ها برای پر کردن خلا بین مطالعات دانشگاهی داروسازی و حرفه عملی داروسازی طراحی شده اند.

PhD‌داروسازی

با نرخ اشتغال ۱۰۰ درصدی، دانشجویان دارای تحصیلات داروسازی به عنوان اعضای تیم های درمانی در کنار پزشکان و پرستاران، در محیط های بیمارستانی و عمومی و همچنین کلینیک های تراز اولی مانند کلینک خدمات درمانی پزشکی دانشگاه فعالیت خواهند داشت. با داشتن مدرک PhD رشته داروسازی، فارغ التحصیلان از گزینه های حرفه ای بسیار متنوعی برخوردار خواهند بود.

دانشجویان اخلاق مدار، دلسوز و همدل و دارای مهارتهای ارتباطی مناسب و متعهد، متقاضیان بالقوه برای اخذ مدرک دکتری داروسازی هستند. دانشجویان بایستی پس از اتمام تحصیلات در آزمون ملی شورای داروسازی کانادا شرکت کنند.